Aptarti projekto HAZ-IDENT rezultatai

2023-08-29

Rugpjūčio 24 d.  Šiauliuose įvyko 2014–2021 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programos „Aplinkosauga, energija ir klimato kaita“ projekto HAZ-IDENT įgyvendinimo pabaigos renginys, skirtas pristatyti įgyvendintas projekto veiklas ir rezultatus privataus ir viešojo sektoriaus atstovams.

Skaityti daugiau

Pavojingųjų ir padangų atliekų tvarkytojams – priminimas apie civilinės atsakomybės draudimą

2022-07-21

Įmonės, surenkančios, vežančios bei apdorojančios ne tik pavojingąsias atliekas, bet ir nepavojingąsias – netinkamas naudoti padangas, privalo apdrausti savo civilinę atsakomybę už žalą, kuri, vykdant tokią veiklą ar dėl veiklos vykdytojo neatsargumo ar tyčios, gali būti padaryta tretiesiems asmenims (aplinkiniams gyventojams, įmonių darbuotojams) ir jų turtui bei aplinkai.

Skaityti daugiau

Priemonės teisingam pavojingųjų atliekų tvarkymui

2022-06-22

Kaip pavojingąsias atliekas teisingai atpažinti ir rūšiuoti atliekų turėtojams bei tvarkytojams? Kaip nustatyti atliekos sudėtį ir jos pavojingąsias savybes? Į šiuos klausimus atsakys ir kitus kylančius iššūkius padės išspręsti projekto „Haz-ident“, finansuoto Norvegijos finansinio mechanizmo lėšomis, metu parengta vieninga pavojingųjų atliekų nustatymo metodika. Ji skirta gyventojams, verslo įmonėms, valstybės bei savivaldybių institucijoms.

Skaityti daugiau

Kviečiame į pavojingųjų atliekų identifikavimo metodikos pristatymą

2022-03-14

UAB „Ekokonsultacijos“ Aplinkos ministerijos užsakymu parengė Esamos situacijos pavojingųjų atliekų identifikavimo srityje apžvalgą, kurios išvadomis ir pasiūlymais remiantis buvo parengta Vieninga pavojingųjų atliekų identifikavimo metodika. Kviečiame į apžvalgos ir metodikos pristatymo renginį, kuris įvyks 2022 m. kovo 25 d. 10.00 val. Vilnius Business Garden (Laisvės pr. 10, Vilnius) konferencijų salėje

Skaityti daugiau

Nustatyti pavojingas atliekas padės vieninga metodika

2021-05-11

Seni dažai, lakai, brokuota ar pasenusi produkcija, cheminėmis medžiagomis užteršti gruntai, nuotekos – visa tai yra pavojingosios atliekos, kurių tvarkymas Lietuvoje vis dar yra opi problema. Šioje srityje dirbantys verslininkai neslėpė, jog iki šiol trūko aiškios tvarkos, kaip identifikuoti pavojingąsias atliekas. Tačiau netrukus situacija turėtų keistis – proveržis žadamas kartu su projektu „HAZ–IDENT“, kurį iniciavo Aplinkos ministerija.

Skaityti daugiau