Aptarti projekto HAZ-IDENT rezultatai

2023-08-29

Rugpjūčio 24 d.  Šiauliuose įvyko 2014–2021 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programos „Aplinkosauga, energija ir klimato kaita“ projekto HAZ-IDENT įgyvendinimo pabaigos renginys, skirtas pristatyti įgyvendintas projekto veiklas ir rezultatus privataus ir viešojo sektoriaus atstovams.

Skaityti daugiau

Kvietimas į projekto HAZ-IDENT pabaigos renginį

2023-08-04

Aplinkos ministerija rugpjūčio 24 d. Šiauliuose organizuoja projekto HAZ-IDENT įgyvendinimo pabaigos renginį.

Elektroninis įrankis padės atpažinti pavojingąsias atliekas

2023-07-25

Susipažinkite, išbandykite ir naudokite patvirtintos pavojingųjų atliekų identifikavimo ir klasifikavimo metodikos pagrindu sukurtus e. įrankius, skirtus pavojingųjų atliekų atpažinimui

Identifikuoti ir klasifikuoti pavojingas atliekas padės parengta metodika

2023-05-29

Pateiktas derinti aplinkos ministro įsakymo dėl Pavojingųjų atliekų identifikavimo ir klasifikavimo metodikos patvirtinimo projektas.

Gerosios patirties pasidalijimo vizitas į Norvegijos institucijas ir verslo įmones

2022-11-09

Lapkričio 25-26 d. Aplinkos ministerijos, Aplinkos apsaugos departamento ir Aplinkos apsaugos agentūros specialistai lankėsi Norvegijoje ir gavo naudingų patarimų iš pavojingųjų atliekų identifikavimo, tvarkymo ir kontrolės sričių specialistų.

baterijų atliekos

Seminaras apie Vieningosios pavojingųjų atliekų identifikavimo metodikos taikymą

2022-10-07

Kviečiame dalyvauti nemokamame seminare apie Vieningosios pavojingųjų atliekų identifikavimo metodikos taikymą, kurio tikslas - tinkamas pavojingųjų atliekų identifikavimas.

Pavojingųjų ir padangų atliekų tvarkytojams – priminimas apie civilinės atsakomybės draudimą

2022-07-21

Įmonės, surenkančios, vežančios bei apdorojančios ne tik pavojingąsias atliekas, bet ir nepavojingąsias – netinkamas naudoti padangas, privalo apdrausti savo civilinę atsakomybę už žalą, kuri, vykdant tokią veiklą ar dėl veiklos vykdytojo neatsargumo ar tyčios, gali būti padaryta tretiesiems asmenims (aplinkiniams gyventojams, įmonių darbuotojams) ir jų turtui bei aplinkai.

Priemonės teisingam pavojingųjų atliekų tvarkymui

2022-06-22

Kaip pavojingąsias atliekas teisingai atpažinti ir rūšiuoti atliekų turėtojams bei tvarkytojams? Kaip nustatyti atliekos sudėtį ir jos pavojingąsias savybes? Į šiuos klausimus atsakys ir kitus kylančius iššūkius padės išspręsti projekto „Haz-ident“, finansuoto Norvegijos finansinio mechanizmo lėšomis, metu parengta vieninga pavojingųjų atliekų nustatymo metodika. Ji skirta gyventojams, verslo įmonėms, valstybės bei savivaldybių institucijoms.

Pristatyta Vieninga pavojingųjų atliekų identifikavimo metodika: ką ji pakeis?

2022-04-04

Kovo 25 d. pristatyta Vieninga pavojingųjų atliekų identifikavimo metodika, kuria bus siūloma vadovautis atliekų darytojams ir tvarkytojams, kontrolę vykdančioms institucijoms. Konferencijoje dalyvavo savivaldybių, atliekų darytojų atstovai, atliekų tvarkymo srities ekspertai, mokslininkai, Aplinkos ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų atstovai.

Kviečiame į pavojingųjų atliekų identifikavimo metodikos pristatymą

2022-03-14

UAB „Ekokonsultacijos“ Aplinkos ministerijos užsakymu parengė Esamos situacijos pavojingųjų atliekų identifikavimo srityje apžvalgą, kurios išvadomis ir pasiūlymais remiantis buvo parengta Vieninga pavojingųjų atliekų identifikavimo metodika. Kviečiame į apžvalgos ir metodikos pristatymo renginį, kuris įvyks 2022 m. kovo 25 d. 10.00 val. Vilnius Business Garden (Laisvės pr. 10, Vilnius) konferencijų salėje

transporto priemonių detalių atliekos

Pavojingosios atliekos: ar žinome, kaip jas identifikuoti, rūšiuoti ir kam atiduoti?

2022-01-11

Eurostato duomenimis, 2018 m.  vienam Lietuvos gyventojui vidutiniškai susidarė 12 kg  pavojingųjų buitinių atliekų, tuo metu Europos Sąjungos vidurkis siekia 9 kg. Atliktos apklausos rezultatai parodė, kad didelė dalis Lietuvos gyventojų susiduria su pavojingųjų atliekų identifikavimo problemomis, nežino, kas jas surenka, kam jas atiduoti.

Nustatyti pavojingas atliekas padės vieninga metodika

2021-05-11

Seni dažai, lakai, brokuota ar pasenusi produkcija, cheminėmis medžiagomis užteršti gruntai, nuotekos – visa tai yra pavojingosios atliekos, kurių tvarkymas Lietuvoje vis dar yra opi problema. Šioje srityje dirbantys verslininkai neslėpė, jog iki šiol trūko aiškios tvarkos, kaip identifikuoti pavojingąsias atliekas. Tačiau netrukus situacija turėtų keistis – proveržis žadamas kartu su projektu „HAZ–IDENT“, kurį iniciavo Aplinkos ministerija.

Lietuvoje imamasi spręsti pavojingųjų atliekų tvarkymo klausimus

2021-03-18

Aplinkos ministerijos iniciatyva suburta Pavojingųjų ir medicininių atliekų tvarkymo reglamentavimo tobulinimo darbo grupė pradeda nagrinėti pavojingųjų atliekų tvarkymo sektoriuje susikaupusius klausimus.